08.03.2017

ROBYG: pozwolenie na budowę kolejnego etapu inwestycji Stacja Nowy Ursus

W sprzedaży dostępnych jest ponad 300 mieszkań w ofercie


Grupa ROBYG otrzymała pozwolenie na budowę kolejnego etapu inwestycji Stacja Nowy Ursus przy ul. Posag 7 Panien 10 w Warszawie. Projekt docelowo zakłada realizację ponad 1 000 mieszkań oraz lokali usługowych. Zakończenie prac budowlanych wszystkich etapów przewidywane jest na koniec 2019 r. Osiedle powstaje w dobrze skomunikowanej stołecznej dzielnicy, gdzie planowane oraz już realizowane są liczne inwestycje infrastrukturalne.

3. etap Stacji Nowy Ursus obejmuje realizację 245 lokali o powierzchni od 25 do 90 m2, które będą wyposażone w technologię Smart House – innowacyjny system, który obejmuje m.in. czujniki, wskaźniki oraz inne urządzenia sterujące. Pozwalają one w łatwy sposób zdalnie zaprogramować i kontrolować sprzęty elektryczne i elektroniczne znajdujące się w mieszkaniu. Na osiedlu ROBYG w Ursusie znajdą się również lokale przeznaczone pod pawilony handlowe, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji kompleksowe zaplecze infrastrukturalne, takie jak sklepy, apteki czy punkty usługowe.

„Jednym z dowodów na sprawne zarządzanie spółki – która od wielu lat utrzymuje się w czołówce polskiego rynku deweloperskiego – jest utrzymywanie płynności operacyjnej. Jest to możliwe m.in. dzięki sukcesywnemu uzyskiwaniu pozwoleń na budowę oraz użytkowanie dla kolejnych projektów. W rezultacie Grupa cieszy się dużym zaufaniem Klientów, czego przykładem może być liczba ponad 140 mieszkań sprzedanych do końca czwartego kwartału 2016 r. w inwestycji Stacja Nowy Ursus. Jest to jedna z najbardziej perspektywicznych dzielnic Warszawy, gdzie powstają m.in. liczne szkoły i przedszkola. To także popularny rejon stolicy dzięki swojej lokalizacji – w pobliżu węzłów komunikacyjnych oraz terenów rekreacyjnych” – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Inwestycja w Ursusie powstaje w pobliżu stacji kolejki SKM, dzięki czemu dojazd do Śródmieścia trwa zaledwie 12 minut. Osiedle jest również dobrze połączone z obwodnicą, co umożliwia szybki wyjazd z Warszawy. Na terenie dzielnicy mieszkańcy mają do dyspozycji parki, place zabaw, a także placówki edukacyjne i sportowo-rekreacyjne. Projekt Stacja Nowy Ursus, gdzie docelowo powstanie ponad 1 000 mieszkań o łącznej powierzchni ok. 52 tys. m2, kwalifikuje się do rządowego programu MdM. Dodatkowo, lokale w standardzie wyposażone są w technologię Smart House generującą oszczędności dzięki kontroli domowych urządzeń.

„Rok 2016 okazał się rekordowy dla deweloperów pod względem wyników sprzedaży. Z obserwacji spółki wynika, że popyt na mieszkania na polskim rynku pierwotnym nadal pozostaje na stosunkowo wysokim poziomie, dlatego Grupa sukcesywnie wprowadza do portfolio kolejne etapy inwestycji. Na osiedlu Stacja Nowy Ursus dostępnych jest obecnie ok. 300 lokali, natomiast w całej ofercie ROBYG jest ponad 2 200 lokali w wieloetapowych osiedlach. Ponadto spółka dysponuje bankiem ziemi w Warszawie i Gdańsku wystarczającym na realizację ponad 14 000 lokali, z czego w trakcie budowie jest ok. 3 000 mieszkań – dodaje Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

ROBYG prowadzi w Warszawie 8 inwestycji w dzielnicach: Bemowo, Mokotów, Ursus, Wilanów, Wola, Żoliborz, a w 2017 roku planuje uruchomienie kolejnych projektów – na Pradze Południe, Białołęce i Ursynowie.

Grupa ROBYG – wliczając projekty realizowane w ramach joint venture – przekazała nabywcom w całym 2016 roku łącznie ok. 2 800 lokali w Warszawie i Gdańsku. Liczba przekazań wzrosła o około 40% r/r. Tym samym ambitny cel przyjęty przez Zarząd na rok 2016 został zrealizowany. W 2016 roku Grupa ROBYG dodatkowo zakontraktowała 2 957 lokali (po uwzględnieniu rezygnacji), co oznacza około 30% wzrost w stosunku do roku 2015. Zarząd spółki liczy, że – przy utrzymaniu dotychczasowych tendencji rynkowych – w 2017 roku kontraktacja przekroczy nawet 3 000 lokali.

Grupa ROBYG narastająco po trzech kwartałach 2016 roku osiągnęła przychody w wysokości 302 mln zł (455 mln zł wliczając proporcjonalny udział z projektów joint venture) wobec 335 mln zł w analogicznym okresie roku 2015. Zysk netto Grupy ROBYG wyniósł ok. 54 mln zł, natomiast zysk operacyjny osiągnął poziom ponad 65 mln zł i wzrósł o ponad 75% rok do roku.

Od debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w 2010 roku ROBYG SA regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. Dotychczas spółka wypłaciła w ramach dywidendy:

  • ze skonsolidowanego zysku netto za 2015 rok w wysokości 0,20 zł na akcję, co stanowiło około 64,5% skonsolidowanego zysku netto
  • ze skonsolidowanego zysku netto za 2014 rok w wysokości 0,11 zł na akcję, co stanowiło około 62,2% skonsolidowanego zysku netto
  • ze skonsolidowanego zysku netto za 2013 rok w wysokości 0,08 zł na akcję, co stanowiło około 72,9% skonsolidowanego zysku netto
  • z sumy skonsolidowanych zysków netto z lat 2010-2012 w wysokości łącznie 0,27 zł na akcję, co stanowiło około 78,4% sumy skonsolidowanych zysków netto w tym okresie