23.08.2016

ROBYG Green Mokotów: budowa rozpoczęta

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego


Grupa ROBYG rozpoczęła prace budowlane w prestiżowej warszawskiej inwestycji spółki. Osiedle Green Mokotów budowane jest zgodnie z najwyższymi standardami jakości systemu Smart House, a dodatkowo przyciąga malowniczym położeniem wśród przyrody, z której słynie dzielnica. W nawiązaniu do charakteru Mokotowa deweloper planuje otoczyć wznoszone budynki zielenią – ma ona stanowić aż 64% powierzchni projektu. Ta część Warszawy jest jednym z najbardziej pożądanych miejsc na mapie miasta – dlatego nowy projekt ROBYG już od początku cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów.

Dzisiaj, w obecności przyszłych mieszkańców, przedstawicieli partnerów dewelopera oraz Zarządu i pracowników ROBYG, zostanie wmurowany kamień węgielny pod prestiżowy projekt spółki na warszawskim Mokotowie.

Wmurowanie kamienia węgielnego pod Green Mokotów Residence to ważny krok na drodze do powstania wyjątkowej w skali Warszawy inwestycji – ponad połowę powierzchni będą stanowić tereny zielone, a wkomponowane w nie budynki będą oferować klientom wysoki komfort. Uroczystość ta to także okazja do zainicjowania wspólnoty mieszkańców, którzy mogli zobaczyć i uczestniczyć w początkach powstawania nowej części miasta. Wierzymy, że osoby, które zamieszkają na osiedlu poczują pozytywną energię towarzyszącą pracom nad Green Mokotów od samego początku. Umieszczenie aktu erekcyjnego w fundamentach budynku to symbol i zwieńczenie wielu miesięcy starań Grupy ROBYG, które mają na celu stworzenie niezwykłego miejsca do życia – blisko centrum, ale jednocześnie w otoczeniu przyrody. Celem Grupy ROBYG jest stworzenie osiedla, które będzie dla mieszkańców ważnym element codziennego życia oraz jednocześnie wyjątkową i kompleksową przestrzenią miejską” – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Green Mokotów Residence powstaje w sercu zielonego Mokotowa – jednej z najpopularniejszych dzielnic Warszawy. Koncepcja, która przyświeca budowie nowego osiedla to wkomponowanie nowoczesnej architektury w liczne tereny zielone, z których słynie Mokotów. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się rozległy park Dolinka Służewiecka wraz z przecinającym go Potokiem Służewieckim. Jest to idealne miejsce na rekreacyjny spacer lub weekendową przejażdżkę rowerem. Zadowoleni z usytuowania Green Mokotów będą cykliści – liczne ścieżki pozwolą im na malownicze wycieczki do Powsina, Wilanowa czy nad wybrzeże Wisły. Dla amatorów innych wrażeń dostępne są nieodległe: tor łyżwiarski Stegny, Wodny Park Warszawianka czy tor wyścigów konnych Służewiec. Bogata infrastruktura Mokotowa przypadnie także do gustu osobom, które cenią sobie możliwość wypicia aromatycznej kawy w zielonym otoczeniu. Liczne sklepiki i kawiarenki na pewno urozmaicą popołudnie czy sobotni poranek.

Wysoka jakość wykończenia, atrakcyjna cena oraz bogactwo przyrody – to najważniejsze atuty inwestycji Green Mokotów. Mieszkania dostępne są już od 7.300 zł/m2, a całość inwestycji wznoszona jest z wykorzystaniem będącej w standardzie technologii Smart House. Osiedle usytuowane jest w malowniczej części Mokotowa, blisko głównych miejskich szlaków komunikacyjnych – zarówno naziemnych jak i podziemnych. Green Mokotów nie bez powodu otrzymał swoją nazwę – projekt zakłada przeznaczenie aż 64% powierzchni inwestycji pod tereny zielone i rekreacyjne. Kompleksowo zaprojektowana przestrzeń oraz kameralny charakter sprawiają, że osiedle jest wymarzoną propozycją dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój i komfort.

W sprzedaży są obecnie 2 etapy osiedla Green Mokotów – łącznie w ofercie dostępnych jest 129 mieszkań o powierzchni od 39 m2 do 109 m2. Inwestycja będzie docelowo składać się z dziewięciu etapów z około 900 mieszkaniami i licznymi lokalami usługowymi na parterach budynków.