23.05.2016

Żyj inteligentnie, zamieszkaj z ROBYG

Technologia SMART HOUSE, czyli nowy standard w cenie mieszkania


Jeszcze do niedawna zastosowanie inteligentnych technologii w budownictwie mieszkaniowym wydawało się bardzo kosztowne, a w związku z tym decydowało się na nie niewielu deweloperów. Dziś coraz więcej nowych inwestycji jest wyposażona w funkcje, które oferują szeroka paletę możliwości i udogodnień związanych z codzienna eksploatacja energii elektrycznej oraz funkcjonalnością przestrzeni użytkowej ich mieszkańców. Inteligentna usługa Smart House jest dostępna we wszystkich etapach inwestycji Grupy ROBYG. Dzięki niej sterowanie zużyciem energii i bezpieczeństwem mieszkania możliwe jest za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Nowoczesna technologia zapewnia m.in. zarządzanie kinem domowym, ekspresem do kawy, gniazdkami elektrycznymi czy czujnikami, które w razie potrzeby poinformują o nieprawidłowym poziomie dymu i wody.

Nowopowstające inteligentne budynki Grupy ROBYG są wyposażone w system oświetlenia LED, czujniki ruchu oraz wysokiej jakości panele fotowoltaiczne – to wszystko pozwala na ograniczenie przyszłych kosztów eksploatacyjnych. Ponadto instalacje światłowodowe zastosowane na osiedlach Grupy – na których oparty jest Smart House – gwarantują również najnowszej generacji internet oraz najwyższej jakości sygnał telewizyjny. Z kolei wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkań możliwy jest za sprawa czujników zainstalowanych w drzwiach i oknach balkonowych – to dzięki nim system Smart House poinformuje domowników o ich każdorazowym otwarciu.

„Grupa ROBYG wprowadziła nowoczesna usługę Smart House w swoich inwestycjach, ponieważ chce wyznacza nowe trendy na polskim rynku mieszkaniowym. Innowacyjne rozwiązania technologiczne to również odpowiedz na rosnące oczekiwania klientów. Naszym celem jest zapewnienie klientom ROBYG najwyższego komfortu i elastyczności w zakresie kształtowania swojego najbliższego otoczenia. Postanowiliśmy zastosować rozwiązania Smart House w realizowanych przez nas inwestycjach ponieważ dzięki nim zapewniamy niespotykana dotąd funkcjonalność mieszkań, ale przede wszystkim optymalizujemy koszty zużycia energii. Usługa jest bezpłatna a koszt jej utrzymania ogranicza się jedynie do standardowej umowy z dostarczycielem internetu” – mówi Joanna Chojecka, Dyrektor ds. sprzedaży w Grupie ROBYG.

Wszystkie inwestycje Grupy ROBYG budowane są w technologii Smart. Poszczególne moduły pozwalają na zdalne sterowanie sprzętami znajdującymi się w mieszkaniu. Wykorzystanie tak zaawansowanej i nowoczesnej technologii gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, a także wyjątkowa wygodę mieszkania.