01.03.2018

ROBYG zwiększa bank ziemi w warszawskim Ursusie

Nabycie praw do działek o wartości 82 mln zł


Grupa ROBYG zawarła umowę nabycia czterech spółek posiadających prawa do działek o łącznej powierzchni ponad 6,3 hektara w warszawskiej dzielnicy Ursus. Wartość netto nieruchomości wynosi ponad 82 mln zł. Oznacza to, że ROBYG znacząco rozbudował bank ziemi pod inwestycje w Ursusie i będzie kontynuował proces rewitalizacji tej dzielnicy. Zakupione działki umożliwią wybudowanie około 1800 lokali. Do tej pory w Ursusie Grupa sprzedała łącznie około 6001 lokali w ramach inwestycji Stacja Nowy Ursus.

ROBYG prowadzi w Warszawie inwestycje w dzielnicach: bliski Tarchomin, Bemowo, Wola, Mokotów, Ursus, Wilanów, a wkrótce planuje uruchomienie kolejnych projektów.

Zawarta przez Grupę ROBYG umowa to efekt skrupulatnego planowania i aktywnego poszukiwania terenów inwestycyjnych o jak najlepszych parametrach. Spółka dzięki regularnym inwestycjom na terenie Warszawy konsekwentnie powiększa bank ziemi, co gwarantuje płynność prowadzenia działalności deweloperskiej i utrzymanie wysokiego poziomu kontraktacji lokali w kolejnych kwartałach. Warszawski Ursus – gdzie Grupa jest już obecna – to jedna z najszybciej rozwijających się części stolicy. Jest ona idealnym przykładem udanej rewitalizacji fragmentu miasta, łączącej industrialny charakter z nowoczesną dzielnicą przyjazną dla mieszkańców. Ten rejon Warszawy cieszy się coraz większą popularnością, co jest widoczne chociażby w wynikach sprzedaży inwestycji Grupy ROBYG – Stacja Nowy Ursus. Celem ROBYG jest dostarczanie na rynek lokali dostosowanych do preferencji klientów oraz rewitalizacja przestrzeni, tak żeby stawała się funkcjonalną częścią miasta z pełną infrastrukturą komunikacyjną i usługową” – mówi Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Grupa ROBYG narastająco po trzech kwartałach 2017 roku odnotowała przychody w wysokości 350 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 47 mln zł. W całym 2017 roku Grupa ROBYG zakontraktowała około 3470 lokali netto (z uwzględnieniem rezygnacji), co oznacza wzrost o 17% w porównaniu z rokiem 2016. Wynik ten jest najwyższy w historii Grupy i jednocześnie powyżej wyznaczonego przez Zarząd ambitnego celu postawionego na koniec ubiegłego roku na poziomie 3300 lokali. Dodatkowo, Grupa ROBYG w całym 2017 roku planuje uznać w przychodach ponad 2100 lokali – uwzględniając projekty realizowane w ramach joint venture.

Kluczowe dane Grupy ROBYG:

  • Kontraktacja w 2016 roku: 2 957 lokali – wzrost o 27% w stosunku do 2015 roku
  • Kontraktacja w 2017: około 3 470 lokali – wzrost o 17% w stosunku do 2016 roku
  • Liczba lokali przekazanych w 2016 roku: około 2 800
  • Liczba przekazań planowana na 2017 rok: ponad 2 100

Stacji Nowy Ursus przyciąga m.in. dobrą lokalizacją i rozbudowaną siecią komunikacyjną – w sąsiedztwie jest 5 linii autobusowych, przystanek SKM, a co najważniejsze trasy S2 i S8. Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również rozwiniętą infrastrukturę usługową i liczne placówki publiczne – od szkół i przedszkoli po przychodnie zdrowia. Dla rodzin z dziećmi atutem dzielnicy Ursus są tereny rekreacyjne, np. parki Czechowicki i Staw Koziorożca oraz place zabaw, a osoby aktywne fizycznie docenią ścieżki rowerowe, obiekty sportowe i siłownie plenerowe.

Stacja Nowy Ursus
Stacja Nowy Ursus
  • cisza i spokój, a jednocześnie łatwy dojazd do centrum miasta
  • funkcjonalność - wysoka wydajność energetyczna lokale wyposażone są w ekologiczne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED czy instalacje fotowoltaiczne
  • szeroki wybór metraży
  • w dzielnicy: liczne tereny rekreacyjne, ścieżki rowerowe, polany piknikowe, place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu i wybieg dla psów