18.07.2019

ROBYG wchodzi do Poznania

Pierwsza inwestycja to nawet 1400 mieszkań na Ostrowie Tumskim


Grupa ROBYG – jeden z czołowych polskich deweloperów – rozpoczyna działalność na kolejnym nowym rynku – w Poznaniu. W pierwszej inwestycji powstanie około 1400 lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych – z towarzyszącymi lokalami usługowymi oraz terenami zielonymi na Ostrowie Tumskim. Wszystkie mieszkania w standardzie – bez dodatkowych kosztów – wyposażone zostaną w system Smart House. Projekt Grupy zasili chłonny rynek poznański dobrej jakości budownictwem.

Obecnie w ofercie sprzedażowej Grupy w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu znajduje się łącznie ponad 2000 lokali, co daje klientom szeroki wachlarz możliwości. Grupa ROBYG działa już w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. ROBYG to ponad 20 000 sprzedanych lokali i 60 000 zadowolonych klientów.

„Poznań jest stolicą Wielkopolski i centralnym punktem aglomeracji poznańskiej liczącej ponad 1 milion mieszkańców. Należy podkreślić, że ten potencjał osobowy znajduje odzwierciedlenie w zapotrzebowaniu na lokale mieszkaniowe – w pierwszym kwartale 2019 roku sprzedaż na tym rynku wzrosła aż o 36%[1]. Liczby mówią same za siebie – Poznań to świetne miejsce do prowadzenia działalności deweloperskiej – a tym samym znakomity kierunek ekspansji dla Grupy ROBYG. Spółka kontynuuje w ten sposób przyjętą strategię i realizuje deklaracje składane w momencie pozyskania inwestora, zakładające zwiększanie skali działalności i wchodzenie na nowe rynki. Celem Grupy ROBYG jest dostarczanie na poznański rynek najlepszych standardów budowania – przez co rozumiemy kompleksowe myślenie o inwestycjach – zawierających lokale usługowe, tereny zielone i dodatkowe udogodnienia, jak system Smart House w standardzie. Projekt uwzględniać będzie też historyczne dziedzictwo miejsca przez zachowanie i modernizację obiektów zabytkowych. Tak zaplanowane osiedle stanie się integralnym elementem krajobrazu miasta, jednocześnie sprzyjając budowaniu lokalnej społeczności. Jestem głęboko przekonany, że – tak, jak w Warszawie, Gdańsku i od niedawna we Wrocławiu – także w Poznaniu inwestycje ROBYG już wkrótce będą cieszyć się sympatią i zainteresowaniem mieszkańców” – powiedział Artur Ceglarz, wiceprezes zarządu ROBYG SA, CFO.

Grupa ROBYG jest wiarygodnym i stabilnym deweloperem. W 2018 roku ROBYG odnotował przychody w wysokości ponad 1 mld zł – co oznacza wzrost o ponad 40% rok do roku i uwzględnia wpływy z przekazania ponad 2700 lokali. Zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 134 mln zł, czyli o 21% więcej niż w 2017 roku. EBIT osiągnął 224 mln zł, co oznacza wzrost wobec 2017 roku o prawie 29%. W pierwszym półroczu 2019 roku Grupa ROBYG zakontraktowała 1077 lokali netto[2], jednocześnie uznania w przychodach wyniosły około 1110 lokali – co jest zgodne z przyjętymi przez spółkę założeniami. ROBYG spodziewa się największego natężenia uznań lokali w przychodach w Q4 2019.

Wszystkie mieszkania ROBYG w standardzie wyposażone są w nowoczesną technologię Smart House. Klienci nie muszą ponosić za to rozwiązanie żadnych dodatkowych opłat – jest to jedyna taka oferta na rynku. Smart House umożliwia zdalne sterowane domową elektroniką, ogrzewaniem, a także systemem bezpieczeństwa za pomocą aplikacji zainstalowanej na dowolnym urządzeniu mobilnym. Technologia zapewnia komfort oraz pomaga oszczędzać – dzięki niej można obniżyć rachunki za prąd nawet do 30%.

 

Najważniejsze dane Grupy ROBYG:

2017

2018

2019

3471 – lokali sprzedanych

2520 – lokali sprzedanych

ok 4000 – liczba lokali w budowie

2100 – lokali uznanych w przychodach w 207 roku

2500 – lokali uznanych w przychodach w 2018 roku

2047 – liczba lokali obecnie w ofercie

 

ponad 1 mld zł – przychodów w 2018 roku

 

360 mln zł – łączna wartość uplasowanych w 2018 roku obligacji

[1] Bez uwzględnienia rozwiązanych przez Grupę umów w projekcie Young City 2 w związku z przedłużającymi się procedurami administracyjnymi.

[2] REAS, Rynek mieszkaniowy w Polsce Q1 2019