22.06.2018

ROBYG: rok 2018 – kontynuacja dobrej koniunktury w branży

Ponad 1000 lokali w warszawskiej ofercie Grupy ROBYG.


Grupa ROBYG obserwuje niesłabnący popyt na mieszkania – w Q1 2018 kontraktacja Grupy wyniosła 914 lokali, co oznaczało kontynuowanie tendencji z 2017 roku. W nadchodzących miesiącach Grupa spodziewa się utrzymania tych trendów, ponieważ koniunktura na rynku jest wciąż dobra. W kolejnych kwartałach sprzedaż utrzyma się na wysokim poziomie, między innymi ze względu na dość niskie stopy procentowe. Duże zainteresowanie kupujących wymaga nieustającego rozbudowywania portfolio ofert deweloperów. Grupa ROBYG – działająca w Warszawie i Gdańsku – posiada obecnie ponad 1000 lokali w warszawskiej ofercie. Jednocześnie o bardzo dobrym dopasowaniu oferty do potrzeb rynkowych świadczy fakt, że aż 95% procent mieszkań ROBYG sprzedaje się we wczesnych etapach inwestycji.

ROBYG prowadzi w Warszawie inwestycje w dzielnicach: Wilanów, bliski Tarchomin, Bemowo, Wola, Mokotów, Ursus, a wkrótce planuje uruchomienie kolejnych projektów. Aktualną warszawską ofertę Grupy będzie można osobiście poznać podczas Dni Otwartych, które odbędą się w dniach 23 – 24 czerwca.

W Polsce nadal jest zbyt mało mieszkań na 1000 mieszkańców. Polacy systematycznie poprawiają swoje warunki mieszkaniowe, ale wciąż daleko nam do średniej w Unii Europejskiej. Najważniejszym kryterium dla przyszłych nabywców nadal pozostaje lokalizacja i cena. Polacy najchętniej kupują mieszkania dwupokojowe, na dalszych pozycjach plasują się – trzypokojowe i kawalerki. Sam metraż to nie wszystko – kupujący zwracają uwagę także na komunikację i otoczenie – tereny zielone i infrastrukturę – jak szkoły, placówki zdrowia czy sklepy”– mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży ROBYG SA.

ROBYG w cenie mieszkania zapewnia Smart House, czyli technologię inteligentnego domu. Grupa, jako pierwszy deweloper na polskim rynku, wyposaża wszystkie mieszkania w ten nowoczesny system w standardzie – klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Smart House ułatwia codzienne życie dzięki zdalnej kontroli nad urządzeniami domowymi. Technologia ta pozwala mieszkać w nowoczesnym stylu – za pomocą aplikacji mobilnej i połączenia z Internetem można sterować pracą m.in. oświetlenia, dzięki czemu w trakcie wyjazdów urlopowych możemy je włączać i wyłączać, co pozytywnie wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa nieruchomości.

Tendencje rynkowe wskazują, że popyt na mieszkania nie słabnie, a ceny mieszkań wzrosną. Kontraktacja Grupy ROBYG to potwierdza – spółka osiągnęła poziom 914 lokali w Q1 2018 – co oznacza kontynuację trendu z 2017 roku. Jednocześnie plan na cały 2018 rok to około 3300 lokali – to ostrożne szacunki wynikające z przedłużających się obecnie procedur administracyjnych – liczby te jednak nie pokazują poziomu chłonności polskiego ryku mieszkaniowego. Jak wskazuje nasze doświadczenie sposobem na sukces w tej branży – oprócz sprzyjających warunków rynkowych – jest przede wszystkim uważne obserwowanie rynku i szybkie, elastyczne reagowanie na zmieniające się potrzeby konsumentów. Kupujący są coraz bardziej wymagający i uważnie wybierają lokalizacje, czy też oferowane w standardzie udogodnienia. W Grupie ROBYG doskonale o tym wiemy i zapewniamy naszym klientom komfort nie tylko przez atrakcyjne lokalizacje i funkcjonalne projekty, ale także inteligentny system sterowania Smart House montowany w standardzie bez dodatkowych opłat” – dodaje Joanna Chojecka.

Zapraszamy na Dni Otwarte do następujących biur sprzedaży Grupy ROBYG:

Bemowo (Young City) (22) 416 98 44
01-307 Warszawa
ul. Batalionów Chłopskich 87
bemowo@robyg.com.pl
Ursus (22) 185 59 95
02-4P95 Warszawa
ul. Posag 7 Panien 12
ursus@robyg.com.pl
Wola (22) 535 32 86
01-262 Warszawa
ul. Sowińskiego 25
wola@robyg.com.pl
Mokotów (22) 300 52 23
02-720 Warszawa
al. Wilanowska/Lubaszki
mokotow@robyg.com.pl
Białołęka - Tarchomin (22) 300 46 55
03-186 Warszawa
ul. Modlińska 119
bialoleka@robyg.com.pl