24.11.2016

ROBYG: Ostatnia szansa na dopłaty MdM z puli 2017 roku

Zbliża się koniec środków w rządowym programie na 2017


Za niecałe dwa miesiące uruchomiona zostanie ostatnia pula środków w ramach MdM na 2017 rok, która – patrząc na dotychczasowe zainteresowanie – wykorzystana zostanie w ekspresowym tempie. Eksperci rynkowi szacują, że wydarzy się to do końca marca, ponieważ zapotrzebowanie zdecydowanie przewyższa kwotę, która zostanie niedługo odblokowana. Od 1 stycznia będzie można składać wnioski o uzyskanie dopłaty w ramach funduszy pozostałych na 2017 rok. Dlatego nie zwlekaj i skorzystaj z rządowego programu razem z ROBYG – czołowym deweloperem na polskim rynku. Grupa oferuje szeroki wybór lokali, które kwalifikują się do MdM w ramach warszawskich inwestycji: Młody Wilanów, Stacja Nowy Ursus oraz Young City.

746 mln zł – to kwota jaka została przeznaczona przez rząd na program MdM na 2017 r., a połowę z tych funduszy można było rezerwować już w tym roku. Na początku lipca Bank Gospodarstwa Krajowego niespodziewanie oznajmił, że kończy przyjmowanie wniosków o dofinansowanie, ponieważ wyczerpany został limit 373 mln zł. Druga połowa środków zostanie odblokowana dla osób wnioskujących o wsparcie na początku stycznia 2017 roku.

Rządowe wsparcie w postaci MdM jeszcze bardziej upraszcza sprawę kupna nowego lokalu, co sprawia, że środki z programu rozchodzą się w błyskawicznym tempie. Grupa ROBYG zachęca, aby jak najwcześniej zająć się przygotowaniem pozyskania dofinansowania – polecamy skorzystać z porady doradców finansowych, którzy czekają w naszych biurach sprzedaży” – mówi Joanna Chojecka, Dyrektor ds. sprzedaży ROBYG SA w Warszawie.

Perspektywy na nadchodzący rok są dla rynku nieruchomości optymistyczne – przy założeniu, że stopy procentowe i inflacja utrzymają się na obecnym poziomie.

Koniec programu MdM zbliża się wielkimi krokami. Rządowe wsparcie potrwa tylko do końca 2018 roku, a już blisko 10% z kwoty 762 mln zł zaplanowanych na ostatni rok funkcjonowania MdM zostało rozdysponowanych1.

W warszawskiej ofercie Grupy ROBYG mieszkania, które kwalifikują się do programu Mieszkanie dla Młodych, znajdują się w aż trzech popularnych dzielnicach – Wilanowie, Bemowie i Ursusie. Zakup mieszkania razem z ROBYG to najlepsze rozwiązanie – lokale posiadają bardzo dobry stosunek jakości do ceny, a klient otrzymuje kompleksowo zaaranżowaną przestrzeń w bezpośrednim otoczeniu inwestycji. Dodatkowo, ROBYG jako jedyna firma w branży, oferuje w standardzie lokale wyposażone w technologię Smart House. Kupujący nie ponosi z tego tytułu dodatkowych kosztów” – dodaje Joanna Chojecka.

ROBYG prowadzi w Warszawie 8 inwestycji – w dzielnicach: Białołęka, Bemowo, Mokotów, Praga Południe, Ursus, Wilanów, Wola, Żoliborz – oraz 5 inwestycji w Gdańsku.

Prawdopodobnie za klika lat zdalne sterowanie domowymi urządzeniami będzie powszechnym elementem wyposażenia w każdym nowym mieszkaniu. Grupa ROBYG zapewnia nowoczesne rozwiązanie już dzisiaj – za darmo! Oferowana przez dewelopera technologia Smart House pozwala na kontrolę zużycia prądu, ogrzewania oraz systemu bezpieczeństwa, będącego integralną częścią Smart House przy pomocy aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub tablecie z dowolnego miejsca. Sama możliwość regulowania pracy sprzętu RTV, AGD oraz oświetlenia pozwala na wygenerowanie oszczędności w rachunkach za prąd, sięgających nawet 30% miesięcznych opłat.

Inwestycje ROBYG z mieszkaniami MdM w Warszawie:

MŁODY WILANÓW

 • bliskość terenów rekreacyjnych
 • pełna infrastruktura usługowa
 • idealne osiedle dla ludzi młodych
 • 255 lokali mieszkaniowych

STACJA NOWY URSUS

 • cisza i spokój, a jednocześnie łatwy dojazd do centrum miasta
 • funkcjonalność
 • szeroki wybór metraży
 • ponad 300 mieszkań – o powierzchni od 29 m2 do 78 m2

YOUNG CITY I YOUNG CITY II

 • nowoczesny kompleks mieszkaniowy
 • lokalizacja na warszawskim Bemowie idealne miejsce zarówno dla młodych i dynamicznych osób, jak i rodzin z dziećmi
 • wygodny wyjazd poza granice miasta – drogi ekspresowe S8 i S2