14.06.2016

ROBYG: Bemowo przyciąga młodych ludzi

Bemowo przyciąga rozbudowaną infrastrukturą i dużą ilością terenów zielonych!


Bemowo to niezwykle przyjazna dzielnica z perspektywą dynamicznego rozwoju – przyciąga doskonałym dojazdem do centrum, rozbudowaną ofertą lokali usługowych, obszarów rekreacyjnych i ogromną ilością zieleni – należy do najbardziej ekologicznych dzielnic stolicy. Obecnie mieszka tu ponad sto tysięcy ludzi, z czego 60% stanowią osoby poniżej 30 roku życia. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie ofertą mieszkaniową w tej dzielnicy, systematycznie powstają nowe inwestycje, a sieć infrastruktury komunikacyjnej jest dynamicznie rozwijana – w tym stacje II linii metra. Grupa ROBYG dostrzegając olbrzymi potencjał realizuje w tej części Warszawy swoje dwa flagowe projekty: Miasteczko ROBYG Young City i Osiedle Kameralne. Są to nowoczesne osiedle mieszkaniowe, w ramach których łącznie ma powstać odpowiednio ok. 3.000 i 900 komfortowych mieszkań.

Do sprzedaży trafiło właśnie najnowsze osiedle na Bemowie – Young City II. W ramach I etapu powstaną trzy budynki z 263 mieszkaniami o powierzchni od 30 do 85 mkw. Miasteczko ROBYG YOUNG City cieszy się olbrzymią popularnością, stąd decyzja o jego rozbudowie. Młodzi ludzie doceniają zalety i uroki Bemowa, nie bez znaczenia pozostaje również dostępność lokali objętych programem MdM.

 O rosnącym zainteresowaniu Bemowem z pewnością świadczy dynamiczny wzrost liczby jego mieszkańców w ciągu ostatnich kilku lat. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że 73% mieszkańców dzielnicy deklaruje, że niczego im nie brakuje w okolicy miejsca zamieszkania, a 81% jest zadowolonych z mieszkania w niej*. Również osoby poszukujące własnego mieszkania dostrzegają walory tej urokliwej dzielnicy – rozbudowaną ofertę lokali usługowych, terenów rekreacyjnych i zielonych. Zaletą Bemowa są także sprawne połączenia komunikacyjne i drogowe, dzięki czemu szybko i komfortowo można dotrzeć do każdej części stolicy. Oferowane przez Grupę ROBYG mieszkania na osiedlu Kameralnym i Miasteczku Young City są zatem doskonałą propozycją zarówno dla zapracowanych i szukających odpoczynku singli, jak i rodzin z dziećmi. W ramach oferty dostępne są lokale kwalifikujące się do rządowego programu MdM. Jestem przekonany, że osoby które zapoznają się z naszą ofertą dostrzegą, że budujemy nie tylko osiedla, ale dbamy o stworzenie kompleksowej infrastruktury osiedlowej pozwalającej na powstawanie społeczności lokalnych” – mówi Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Warto podkreślić, że wszystkie inwestycje Grupy ROBYG powstają w standardzie SMART HOUSE, który stanowi nieodpłatny element oferty dewelopera – klienci w cenie mieszkania otrzymują nowoczesną usługę inteligentny dom. Jest to innowacyjne rozwiązanie technologiczne, gwarantujące wyjątkowy komfort mieszkania oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Zaawansowane systemy – pozwalające na zdalne zaprogramowanie i kontrolowanie działania sprzętów elektrycznych i elektronicznych znajdujących się w mieszkaniu – obejmują czujniki, wskaźniki, a także inne urządzenia sterujące.

*
Badania zrealizowane przez Konsorcjum Realizacja Sp. z o.o. oraz Millward Brown S.A. na zlecenie Wydziału Badań i Analiz Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Badanie zostało zrealizowane od października do grudnia 2013 r. na losowej, reprezentatywnej próbie mieszkańców warszawskich dzielnic w wieku 15 lat i więcej. Ankieterzy przeprowadzili bezpośrednie wywiady (face-to-face) w domu respondenta, przy wykorzystaniu techniki CAPI (Computer Assisted Personal Interview). W sumie zrealizowano 7200 wywiadów, czyli po 400 w każdej z dzielnic. Maksymalny statystyczny błąd pomiaru dla próby w dzielnicy wynosi +/- 5%. Badanie sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.