15.06.2016

Projekt parku na Odolanach

Wiadomo jak będzie wyglądał Park na Odolanach. W centralnej części powstanie duży plac zabaw dla dzieci. Niewątpliwą atrakcją będzie kwiecisty labirynt.


Zakończenie inwestycji planowane jest w tym roku.

Od kilku miesięcy trwają prace związane z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji potrzebnej do rozpoczęcia budowy parku na Odolanach. Została już wykonania inwentaryzacja geodezyjna drzew i całej zieleni. Na jej podstawie został wykonany i uzgodniony projekt zieleni. Trwają prace nad projektem oświetlenia parku.

Przygotowywane jest również porozumienie, które zostanie podpisane przez ZGN Wola oraz firmę ROBYG. To właśnie deweloper na własny koszt będzie realizować inwestycję. ZGN Wola przekazał już oświadczenie o możliwości dysponowania nieruchomością na cele budowlane. - Gotowy jest już projekt przyszłego parku. Teren o powierzchni 1,2 ha, który położony jest u zbiegu ul. Sowińskiego i Jana Kazimierza zyska zupełnie nowy wyglądmówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola.

ROBYG jest silnie zaangażowany w rozwój Woli, inwestując m.in. w modernizację okolicznej infrastruktury. Realizacja terenu parkowego przy ul. Sowińskiego to tylko część prac, jakie wykonaliśmy nieodpłatnie na rzecz dzielnicy. Zbudowaliśmy tutaj m.in. ok. 280 mb ulic i kanalizacji deszczowej, ok. 400 mb nowego chodnika, ok. 200 mb wymiany nawierzchni chodnika, skrzyżowanie ulic Sowińskiego i Karlińskiego wraz z jego odwodnieniem, 69 miejsc postojowych, przejście dla pieszych, nowe latarnie uliczne, oznakowanie pionowe i poziome jezdni, trawniki i nasadzenia drzew. Łączna wartość prac przez nas wykonanych – nie wliczając parku – wynosi już ok. 2,3 mln zł mówi Zbigniew Wojciech Okoński, prezes ROBYG SA.

W centralnej części parku powstanie duży plac zabaw dla dzieci w różnym wieku. Do dyspozycji najmłodszych będzie linarium, piaskownica oraz zestaw zabawowy składający się m.in. z drabinek, zjeżdżalni oraz lin służących do wspinania. Niewątpliwą atrakcją będzie również kwiecisty labirynt wykonany z niskiego - 30-centymetrowego - formowanego żywopłotu z tawuły japońskiej.

Głównym elementem zagospodarowania będą ciągi piesze łączące ul. Sowińskiego oraz Jana Kazimierza. Powstaną również mniejsze alejki parkowe z nawierzchni naturalnej. Całość zostanie dopełniona nasadzeniami drzew i krzewów. Kompozycja nasadzeń zieleni oparta będzie na kolistych rabatach, skupionych wzdłuż głównej ścieżki i zamkniętych formowanym żywopłotem z irgi błyszczącej. Planowane jest dosadzenie 32 szt. drzew z gatunku brzoza, jarząb, ambrowiec, a także ponad tysiąc sztuk krzewów (tawuła, dereń, tawuła, berberys, irga) oraz dodatkowo róże okrywowe i byliny.

Na realizację inwestycji firma ROBYG przeznaczy kwotę 350 tys. zł. Po zakończeniu prac teren zostanie bezpłatnie przekazany na rzecz miasta.