08.11.2018

Grupa ROBYG: średni metraż mieszkań w Polsce to około 74 mkw.

Grupa ROBYG systematycznie dostosowuje ofertę mieszkaniowa do zwyczajów i potrzeb kupujących. Tendencje rynkowe wskazują, że średnia powierzchnia mieszkań w Polsce wzrasta i na koniec 2017 roku wynosiła 74m2, przy·czym[1] największa popularnością cieszyły się mieszkania dwu- i trzypokojowe.


W warszawskiej ofercie ROBYG dostępnych jest obecnie ponad 1000 lokali z czego ponad 82% to mieszkania do 74 m2 – czyli w najpopularniejszym segmencie – m.in. w najnowszych inwestycjach jak Modern City na Bemowie, Praga ARTE na Pradze i City Sfera na Woli – mieszkania w cenie już od 6999 zł/m2. Z aktualnym portfolio ROBYG można zapoznać się osobiście podczas Dnia Otwartego w biurach sprzedaży już 10 listopada (w godz. 10:00-17:00).

ROBYG prowadzi w Warszawie inwestycje w dzielnicach: Wilanów, Bemowo, Wola, Mokotów, Ursus, bliski Tarchomin, Włochy i Praga, a wkrótce planuje uruchomienie kolejnych projektów. Dodatkowo podczas Dnia Otwartego będzie można odwiedzić nowootwarte biuro sprzedaży przy ul. Wiktoryn 6, które idealnie odzwierciedla charakter i wygląd tworzonej na Woli inwestycji City Sfera – to doskonała okazja do zapoznania się z klimatem inwestycji.

„ROBYG stale monitoruje potrzeby przyszłych klientów, ale także rynkowe trendy. Zapytania, jakie otrzymujemy w biurach sprzedaży oraz metraże mieszkań kupowanych potwierdzają, że utrzymuje się tendencja z 2017 roku i najczęściej kupowane są mieszkania 2-3 pokojowe do około 70 m2. Taki metraż pozwala na bardzo komfortowe zaplanowanie przestrzeni mieszkalnej i rozkładu mieszkania z oddzielnymi sypialniami i strefą dzienną przeznaczoną do wypoczynku i przyrządzania posiłków. Jednym z najważniejszych kryteriów projektowania w Grupie ROBYG jest funkcjonalność – nasi architekci dbają o to, żeby jak najlepiej wykorzystać każdy metr kwadratowy mieszkania – wszystko dla wygody mieszkańców. Z tą myślą zostały zaprojektowane również nasze najnowsze inwestycje: Modern City, Praga ARTE oraz City Sfera. Warto podkreślić, że nowe projekty – tak jak wszystkie inwestycje ROBYG – w standardzie, bez dodatkowych opłat  wyposażone są w system Smart House, a inwestycja City Sfera oferuje go w najbardziej rozbudowanej wersji. Z wszystkimi inwestycjami i udogodnieniami można zapoznać się w czasie najbliższego Dnia Otwartego i poczuć ich charakter dzięki dopasowaniu wnętrz biur sprzedaży do stylu inwestycji” – mówi Joanna Chojecka, dyrektor ds. sprzedaży ROBYG w Warszawie.

We wszystkich dzielnicach, w których buduje Grupa można znaleźć zarówno zaciszne parki czy tereny zielone, liczne sklepy, punkty usługowe oraz miejsca kultury, jak i centra handlowe oraz biznesowe. Dodatkowym atutem są pobliskie główne szlaki komunikacyjne miasta, pozwalające na szybkie dotarcie do każdej części Warszawy.

W ROBYG wszystkie osiedla są tworzone tak, aby łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę odpowiadając oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Od początku istnienia firmy, sprzedaliśmy w Warszawie i Gdańsku blisko 20 000 lokali. Grupa ROBYG na bieżąco śledzi trendy architektoniczne zarówno w kraju, jak i za granica, żeby oferować klientom jak najnowocześniejsze rozwiązania. Niezwykle istotne jest dla nas żeby mieszkanie było wygodne i bezpieczne, dlatego w każdym lokalu w standardzie montowany jest system Smart House, a otoczenie inwestycji zapewnia tereny zielone oraz pełną infrastrukturę usługowo-transportową” – dodaje Joanna Chojecka.

Zapraszamy na Dni Otwarte do następujących biur sprzedaży Grupy ROBYG:

 • Białołęka - Tarchomin – Praga Arte (22) 888-50-50
  03-144 Warszawa
  Ul. Modlińska 119
  bialoleka@robyg.com.pl
 • Bemowo – Young City (22) 888-50-50
  01-307 Warszawa
  Batalionów Chłopskich 87
  bemowo@robyg.com.pl

 

[1] GUS raport: warunki mieszkaniowe w Polsce w 2017 r.