19.02.2018

Grupa ROBYG: 1. etap Forum Wola z pozwoleniem na budowę

141 lokali do nabycia w kolejnym etapie inwestycji


Grupa ROBYG otrzymała pozwolenie na budowę kolejnego etapu w ramach inwestycji Forum Wola. W tej fazie - w dwóch budynkach – powstanie 141 lokali mieszkalnych i 7 lokali usługowych wraz z przedszkolem i garażem podziemnym. Mieszkańcy otrzymają także pełną infrastrukturę usługową, drogi dojazdowe i tereny zielone z małą architekturą. W ramach tej części projektu zaplanowano lokale o metrażach od 29 do 117 m2 w cenie od 6950zł za m2. Budowa rozpocznie się jeszcze w Q1 2018 natomiast przewidywane zakończenie prac przypada na Q2 2019. Osiedle Forum Wola w całości – tak jak wszystkie inwestycje ROBYG – wyposażone będzie w system Smart House w standardzie, bez dodatkowych kosztów. W całej inwestycji powstanie około 900 lokali.

ROBYG prowadzi w Warszawie inwestycje w dzielnicach: bliski Tarchomin, Bemowo, Wola, Mokotów, Ursus, Wilanów, a wkrótce planuje uruchomienie kolejnych projektów.

„Grupa ROBYG prowadzi obecnie inwestycje w 6 dzielnicach stolicy, a na Woli jest obecna już od 3 lat. Pierwszy projekt – Park Wola Residence, sprzedał się bardzo szybko, dlatego Grupa ROBYG podjęła decyzję o realizacji dużej inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie. Sytuowanie projektów w dogodnych komunikacyjnie miejscach oraz korzystny stosunek ceny do jakości sprzedawanych mieszkań, a także dbałość o zapewnienie pełnej infrastruktury drogowej i usługowej sprawiają, że mieszkania Grupy ROBYG cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Przekłada się to wyniki kontraktacji. W 2017 roku Grupa ROBYG osiągnęła rekordowy w historii spółki pułap sprzedaży w wysokości 3 471 lokali z uwzględnieniem rezygnacji, który przewyższył nawet plany spółki” – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Grupa ROBYG prowadzi obecnie inwestycje w 6 dzielnicach stolicy, a na Woli jest obecna już od 3 lat. Pierwszy projekt – Park Wola Residence, sprzedał się bardzo szybko, dlatego Grupa ROBYG podjęła decyzję o realizacji dużej inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie. Sytuowanie projektów w dogodnych komunikacyjnie miejscach oraz korzystny stosunek ceny do jakości sprzedawanych mieszkań, a także dbałość o zapewnienie pełnej infrastruktury drogowej i usługowej sprawiają, że mieszkania Grupy ROBYG cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Przekłada się to wyniki kontraktacji. W 2017 roku Grupa ROBYG osiągnęła rekordowy w historii spółki pułap sprzedaży w wysokości 3 471 lokali z uwzględnieniem rezygnacji, który przewyższył nawet plany spółki – powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Projekt Forum Wola to jeden z elementów kompleksowego podejścia Grupy ROBYG do inwestycji spółki na warszawskich Odolanach. Deweloper wykonał i nieodpłatnie oddał do użytku park Odolany, dzięki czemu ta część dzielnicy znacząco zyskała na atrakcyjności. Inwestycja Forum Wola została pomyślana tak, żeby była funkcjonalną częścią miasta z pełną infrastrukturą, lokalami usługowymi i małą architekturą.

Forum Wola to projekt wyjątkowy – jest efektem uważnego obserwowania życia miasta. Wola staje się nowym centrum biznesowym Warszawy – zwiększa to jej atrakcyjność i jednocześnie zapotrzebowanie na lokale mieszkaniowe. Tym bardziej, że Wola sama w sobie jest wygodnym miejscem do życia z uwagi na liczne sklepy, punkty usługowe oraz ośrodki kultury. Dodatkowo bliskość centrum stwarza wiele możliwości zarówno dla ludzi młodych, jak i rodzin z dziećmi.

Wszystkie mieszkania ROBYG w standardzie wyposażone są w nowoczesną technologię Smart House. Każde mieszkanie jest jednocześnie inteligentnym domem – zaawansowane rozwiązanie technologiczne sprawia, że można wygenerować oszczędności na rachunkach sięgające nawet 30% miesięcznych opłat. Dodatkowo, sam projekt architektoniczny jest pomyślany tak, żeby dawać mieszkańcom jak najwięcej benefitów, np. wysokie okna w lokalach mieszkaniowych umożliwią maksymalne wykorzystanie światła słonecznego, co pozwoli zmniejszyć rachunki i poprawić nastrój. Wszystko to sprawia, że osiedle Forum Wola to miejsce wprost idealne do zamieszkania, przyjazne zarówno ludziom, jak i środowisku, odpowiadające współczesnym światowym trendom wielorodzinnego budownictwa mieszkaniowego na najwyższym poziomie” – mówi Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Kluczowe dane Grupy ROBYG:

  • Kontraktacja w 2016 roku: 2 957 lokali – wzrost o 27% w stosunku do 2015 roku
  • Kontraktacja w 2017: około 3 470 lokali – wzrost o 17% w stosunku do 2016 roku
  • Liczba lokali przekazanych w 2016 roku: około 2 800
  • Liczba przekazań planowana na 2017 rok: ponad 2 100